جزیره عباسک بوشهر به شهرک زیست‌فناورانه تبدیل می‌شود

عبدالکریم گراوند در نشست بررسی روند اجرای شهرک‌های زیست فناوری اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار زیادی برای تولید محصولات دانش‌بنیان در سواحل استان بوشهر وجود دارد.

وی از اولویت‌های تولید محصولات در شهرک زیست فناورانه در ساحل بوشهر به جلبک‌، محصولات دارویی و غذایی اشاره کرد و ادامه داد: برای توسعه طرح‌های دانشی در استان پنج مجموعه در حال اهلیت سنجی هستند.

استاندار بوشهر ایجاد شهرک‌های صنعتی و شیلات را از برنامه‌های مهم در استان دانست و بیان کرد: شرایط کشت و تولید جلبک‌دریایی و محصولات دارویی و غذایی دیگر در شهرک‌های زیست فناورانه بوشهر فراهم است.

وی خواستار همکاری همه دستگاه‌های ذیربط برای اجرای برنامه‌های دانش‌بنیان در استان شد و اضافه کرد: موانع موجود در توسعه سرمایه‌گذاری محصولات دانشی در استان بوشهر رفع شود.

گراوند با تاکید بر مشخص شدن محل صدور پروانه تأسیس شرکت‌های سرمایه‌گذاری دانش بنیان افزود: نظام اداری یکی از موانع مهم در راه توسعه است که گاهاً باعث تأخیر در صدور مجوزها و طولانی‌شدن سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی بیان کرد: جزیره عباسک بوشهر یکی از ظرفیت‌های مهم در اجرای شهرک زیست فناورانه و طرح‌های دانش‌بنیان است که می‌تواند به شهرک دانش و زیست‌فناورانه تبدیل شود.


منبع: مهر

 

دسته بندی‌ها

تماس با ما

با ما تماس بگیرید و از مشاورین ما کمک بگیرید.
021 - 77 88 10 12
همه روزه 8-19

ما را دنبال کنید